Wybielanie

Częste picie herbaty, kawy lub czerwonego wina powoduje powstawanie osadu oraz nieestetycznych przebarwień na zębach. Systematyczne wizyty u higienistki zapobiegają ich powstawaniu, lecz co zrobić, gdy są one na tyle trwałe, że higienizacja to za mało?
Dzięki nowoczesnej technice wybielania zębów, można łatwo i trwale sie ich pozbyć.

W naszym gabinecie oferujemy Wam dwie sprawdzone metody wybielania zębów.

Wybielanie zębów lampą firmy    oraz wybielanie nakładkami samodzielnie w domu.


Wybielanie lampą Beyond, polega na zaaplikowaniu przez higienistkę płynnego żelu na dziąsła, tzw. koferdamu, aby ochronić je przed światłem lampy wybielającej. Następnie nakładany jest na zęby specjalny preparat umozliwiający cały proces. Po skończonym cyklu jest on ściagany, aby po chwili założyć jego nową warstwę.
Cały zabieg trwa około jednej godziny, a uzyskany kolor zębów stabilizuje się przez okres dwóch tygodni. W tym okresie należy przestrzegać tzw. "białej diety", polegającej na eliminacji pokarmów zawierających barwniki, które mogłyby zaburzyć otrzymany efekt.

Wybielanie nakładkami jest wykonywane w domu przez pacjenta. Po wcześniejszej konsultacji lekarskiej wykonywane są indywidualne nakładki u technika, pasujące idealnie do kształtu Twoich zębów. Następnie przez okres 2 tygodni, codziennie przez 4 godzin należy nosić nakładki, po zaaplikowaniu do nich preparatu wybielającego, który otrzymasz od higienistki.

Zdjęcia przed i po wybielaniu można zobaczyć
tutaj.

Przed wybielaniem oraz po nim, higienistka wykonuje komputerowy pomiar koloru zębów:


 

            

Poniżej można obejrzeć etapy wybielania lampą: